ПМПГ “Св. Климент Охридски“ участва в проект „Изграждане на училищна STEM среда“ с концепция за сигуряване на физическата среда и техническото оборудване и обзавеждане на STEM пространства в училищното образование с оглед създаване на интегрирана учебна среда от ново поколение, която да поощри и подкрепи образователните иновации в обучението и преподаването в сферата на STEM и да се повиши интересът към науките и научните изследвания в учениците.
Всички заложени дейности по проекта са изпълнени в срок. Всички сключени договори във връзка с изпълнението на дейностите са изпълнени и разплатени. Документите са отчетени и одобрени в ИСУН.
На 16.12.2025г бе официалното откриване на изградения STEM ЦЕНТЪР при ПМПГ "Св. Климент Охридски".