От 13 до 15 юни Велинград беше домакин на XVII Национално състезание за ключови компетентности по природни науки с провокиращата тема „Природните науки в кухнята“. В него участваха най–добрите 60 ученици от прогимназиален и гимназиален етап на обучение в областта на природните науки от цялата страна. Те бяха разпределени в отбори на случаен принцип и решаваха провокативни задачи, а резултатите от работата бяха представени пред комисия, която определи победителите. Организатори на форума бяха СУ ”В.Левски”, МОН и РУО-Пазарджик.
Уважаеми родители,
ПМПГ Ви информира, че документи за участие в държавния план - прием на ученици по Наредба № 10 от 01.09.2016 г. /първи етап на класиране/ - за ученици след завършен 4. клас ще се осъществи на 23 и 24 юни 2025 г. Подаването на документи може да се направи на адрес https://infopriem.mon.bg/. За вход в системата се изисква само входящ номер и уникален код за достъп, който е на служебната бележка за допускане до НВО в края на 4. клас.
В ПМПГ „Св. Климент Охридски“, Монтана, в посочените дни, ще има преподаватели на Ваше разположение, ако срещнете трудност при подаване на документите.
Отборът по баскетбол девойки 8-10 клас при ПМПГ - Монтана, участник на финалите на УСИ в Ботевград, който се класира на шесто място и беше поздравен от госпожа Симеонова, тя им пожела още успехи и през следващата година.
Отборите по волейбол и шах при ПМПГ - Монтана, участници във финален етап на Ученически спортни игри, които госпожа Симеонова поздрави подобаващо и им пожела още успехи през следващата година. Те се класираха съответно на осмо и шесто място от десет отбора в страната.
Мария Аврамова и Калин Нейков от 7 клас на ПМПГ „Св. Кл. Охридски“, Монтана, се завърнаха от участието си в състезанието по информатика, ИТ и визуални изкуства „Аз мога тук и сега“, което се проведе от 6 до 8 юни, 2025 г. в град Девин.