3400 Монтана, ул. Юлиус Ирасек 7

„Походът на книгите“

В Регионална библиотека „Гео Милев“ се проведе вдъхновяваща среща с учениците от 8. „в“ клас на ПМПГ „Св. Климент Охридски“ – Монтана, като част от националната инициатива „Походът на книгите“.


Домакини на събитието този път не бяха библиотекарите, а самите ученици.
Снежана Стоянова запозна участниците с презентация на тема „История на книгата“, проследявайки нейния път – от най-ранните писмени паметници до съвременните електронни четци. Те имаха възможност да се потопят в развитието на книгата през вековете и да осъзнаят нейното значение като пазител на знанието.
Старши учител Димитрана Георгиева представи красотата и величието на старобългарските книги, като прочете откъс от „Послание на азбуката“ на старобългарски език.
Осмокласниците разгледаха подготвената изложба, а в края на събитието се включиха и в творческа дейност, като изписаха имената си с глаголически и кирилски букви.