ПМПГ "Св. Климент Охридски"-Монтана тази година беше одобрена по Проект BG05SFPR001-2.004-0001 "Образователни маршрути в България" под наслов "От древния Несебър до соленото богатство на Поморие". Училището ще пътува по маршрут : Монтана-Пловдив-Бургас-Несебър-к.к.Слънчев бряг-Поморие с посещение на различни туристически обекти и забележителности, за периода от 08.08. до 12.08.2026 г. Одобрени са 40 деца по критерии, които ще пътуват с 4 ръководители - Димитринка Тодорова - преподавател по ФВС; Николай Михайлов - преподавател по ФВС; Анита Обретенова - преподавател по АЕ; Венцислав Рангелов - преподавател по история и цивилизация.
В първото издание на „Игри на НЕволята“, организирано от Младежкия център – Монтана, отборът на ПМПГ „Св. Климент Охридски“ отново показа кой диктува правилата на терена. Нашите участници буквално отвяха конкуренцията и заслужено грабнаха първото място.
Млади футболисти от Детско-юношеската школа на Монтана взеха участие в престижен международен турнир в побратимения на града ни полски град Bialogard. Нашите момчета се представиха блестящо и се завърнаха у дома с Купата UKS Unia Bialogard 2026.
На 07.06.2026 г. ПМПГ „Св. Климент Охридски“ ще бъде домакин на Математическо състезание „Математика за всеки“ за ученици от IV клас за област Монтана.
Заявки за участие се приемат в стая 204 на ПМПГ всеки работен ден от 27.05.2026 г. до 03.06.2026 г. от 09:00 до 17:00
Един живот не стига, за да ги изживееш. Но едно училище може. То помни първите стъпки, пази уроците на времето и вярва в тези, които идват след нас. Но пътят не е единствено движение от старото към новото. Той е път на надграждане.
Отбор по баскетбол девойки 11-12 клас при ПМПГ - Монтана, многогодишен участник на Финали на Ученически игри и класиран на 7 място на финалите в гр. Гоце Делчев - 2026 г.
На 29 април 2026 г. учениците от 8.а клас проведоха един наистина различен и увлекателен бинарен урок на тема „Киберсигурност“, в който обединиха знанията си по английски език и информационни технологии. В подготовката се включиха всички ученици, а резултатът беше повече от впечатляващ.
Урокът се състоя в модерния СТЕМ център, където осмокласниците използваха съвременни технологии и интерактивни инструменти. Специален гост беше г-жа Симеонова, директор на ПМПГ, която с интерес наблюдаваше тяхната работа и ентусиазъм.
Страница 1 от 27